Forme u visual basic-u 
Vrsta: Seminarski | Broj strana: 18 | Nivo: Viša poslovna škola

Uvod:
Visual Basic je razvojni sistem specijalno namenjen za kreiranje grafičkih aplikacija. On sadrži alate za grafički dizajn, sofisticirani jezik visokog nivoa kao i integrisani dibager koji omogućuvaju brz razvoj od ideje do pokretanja kompletne aplikacije.
Visual Basic je orijentisan na primenu dve vrste objekata. Mi kreiramo prozore nazvane formama a u njima crtamo druge objekte nazvane kontrolama. Zatim programiramo način na koji forme i kontrole dolaze u vezu sa programskim akcijama. Aplikacije koje se proizvode su veoma brze i uključuju većinu mogućnosti standardnog Windows okruženja.
-1-
MOGUĆNOSTI PODRŽANE U VISUAL BASICU
Sa Visual Basicom možemo da kreiramo:
kompletan skup projekata koji su nam potrebni da bi kreirali Windows aplikacije, uključujući komandne tastere, tastere za izbor, tastere za proveru (check boxes), kutije sa listama (list boxes), kutije sa tekstom (text boxes), scroll barove, okvire (frames), kutije za izbor fajlova i direktorijum, menu bar-ove i drugo.
omogućeno nam je da otvorimo više prozora u jednoj aplikaciji.
Visual Basic takođe pruža:
visoko fleksibilnu podršku za miša i tastaturu uključujući i automatsku drag-and-drop podršku,
mogućnost prikaza svih bitnih podataka u toku rada,
mogućnost direktnog pristupa Clipboard-u,
mogućnost komunikacije sa drugim Windows aplikacijama preko DDE biblioteka (radi se o bibliotekama za dinamičku razmenu podataka).
Pored toga Visual Basic pruža čitav niz posebnih programskih mogućnosti, a to su:
grafičke naredbe,
moćna biblioteka matematičkih funkcija kao i funkcija za rad sa stringovima,
string promenljive jednostavne za upotrebu,
fiksna i dinamička polja (nizovi),
pristup sekvencionalnim i random-acess fajlovima,
sofisticirana podrška za opis grešaka.
Visual Basic takođe olakšava razvoj i obezbeđivanjem jednog skupa komandi za debigiranje programa kako bi nam se omogućilo da izdvojimo i korigujemo grešku u programu. Visual Basic sadrži i biblioteku ikona. Biblioteka sadrži ikone koje možemo koristiti da bi smo omogućili vizualno pozivanje aplikacija.
-2-
GRAFIČKO UOBLIČAVANJE APLIKACIJA
GUI okruženje je uvedeno sa ciljem da znatno olakša programiranje ali ono istovremeno otvara i nove izazove za programere koji sada moraju vizualno da razmišljaju i da procenjuju kako će se osećati korisnik u kontaktu sa njihovom aplikacijom.
Visual Basic nam omogućava da crtamo objekte koji će se pojavljivati pred korisnicima programa umesto da ih direktno programiramo. Ima dve osnovne vrste objekata koje možemo da koristimo, a to su:
Forme (Forms) – prozori koje možemo da koristimo i u kojim se pojavljuju naše aplikacije,

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturskiradovi.net 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: maturskiradovi.net@gmail.com

 

 

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!